From Mageia wiki
Jump to: navigation, search


Drakconf multiflag.png
Other languages
Deutsch ; English ; Español ; Français ; Nederlands ; Português (Portugal) ;

Het Mageia QA-team

Het QA-team bestaat uit een groep vrijwilligers uit de Mageia-gemeenschap. Het fungeert als buffer tussen de ontwikkelaars die Mageia maken en het publiek dat het gebruikt en werkt eraan om de algehele kwaliteit van de Mageia-distributie te waarborgen. Elke update en bugfix die in de distributie wordt aangebracht, gaat door QA om ervoor te zorgen dat Mageia zo goed mogelijk is.

Het QA Team Portal-nl biedt meer informatie over de verschillende rollen en processen en alles wat te maken heeft met Mageia's QA Team.

Neem contact op met het team

  • Mageia websites (forum, wiki, bugzilla, mailinglijsten) delen allemaal een gemeenschappelijke login die u hier kunt beheren als u uw e-mailadres etc. wilt wijzigen. Om u te abonneren op een mailinglijst logt u bovenaan de pagina in met uw geregistreerde e-mailadres en wachtwoord en klikt u vervolgens op Abonneren op de lijst waarop u zich wilt abonneren.
  • Abonneren op de QA-Discuss mailinglijst en vervolgens een e-mailbericht sturen om uzelf voor te stellen
  • Door lid te worden van het #mageia-qa IRC-kanaal op libera.chat
  • Teamleider: Thomas J Andrews (MageiaTJ) - andrewsfarm AT gmail dot com
  • Adjunct-leider: Jose Manuel Lopez (joselp) - joselp AT e dot email

Sluit u aan bij het team

Als u iets terug wilt doen voor Mageia en wilt helpen het beter te maken dan het al is, maar u weet niet zeker wat u kunt doen of als u gewoon bij de eersten wilt zijn die nieuwe software in handen krijgen, waarom sluit u zich dan niet aan bij het QA-team. Er is altijd genoeg te doen en vrijwilligers zijn zeer welkom.

U hebt geen speciale kennis nodig en u hoeft de ontwikkelings-editie Cauldron niet te draaien (die instabiel kan zijn als de ontwikkelaars met nieuwe dingen spelen). Het enige wat u nodig hebt is een Mageia-installatie, een dorst om nieuwe dingen te proberen en te leren over onderwerpen, en de mogelijkheid om wat tijd vrij te maken.

We gebruiken twee hoofdmailinglijsten. QA-Discuss is waar we QA-gerelateerde dingen bespreken en is niet erg druk. De andere, QA-Bugs is behoorlijk druk omdat het de hoofdlijst is die rechtstreeks updates ontvangt van Bugzilla voor bugs die aan ons zijn toegewezen.

Hoe te beginnen, het is vrij eenvoudig..

  • Besluit om lid te worden van het team.
  • Word lid van de twee mailinglijsten en stuur een korte introductie naar qa-discuss.
  • Doe mee!

Dat is het. Echt. Iemand zal U dan verwelkomen in het team. Het meeste wat u moet weten om te beginnen staat hier al hier op de wiki. Het is handig als u zich ook bij ons aansluit #mageia-qa op Libera Chat waar vragen snel beantwoord kunnen worden en een bot die nuttige informatie kan geven over de verschillende Mageia-pakketten. Ook worden er elke donderdag online-vergaderingen gehouden.